BDO

ODW - Delegowanie Polaków i cudzoziemców (Ukraina, Nepal, Indie, itp.) do pracy w krajach UE - aspekty podatkowe i ubezpieczenia społecznego (SZKOLENIE W ARCHIWUM)

Kod: 1103218

Miejsce: Poznań, Centrum Miasta

Termin: 12 grudzień 2018 - 12 grudzień 2018

Cena: 520.00 zł +VAT

Prowadzący
Grzegorz Ziomkowski
- licencjonowany doradca podatkowy, od ponad 13 lat zajmuje się doradzaniem klientom polskim i międzynarodowym w strukturyzowaniu transakcji i rozliczeniach podatkowo-ubezpieczeniowych pracowników w relacjach transgranicznych, w tym kadry zarządzającej, a także stale współpracuje z działami HR przedsiębiorców. Doświadczenie zdobywał w jednej z firm Wielkiej Czwórki, a następnie przez kilka lat prowadził dział podatkowy w międzynarodowej kancelarii prawnej w Warszawie, od 2017 r. związany z C&C Chakowski & Ciszek Kancelaria Prawna, gdzie kieruje praktyką podatkową w zakresie podatkowych i ubezpieczeniowych rozliczeń pracowników, a także opodatkowania CIT i VAT przedsiębiorstw. Uczestniczył w licznych audytach podatkowych, projektach outsourcingu pracowników, delegowania pracowników w ramach świadczenia usług.
Program

I.   O czym warto wiedzieć na początku przy delegowaniu?

1. Omówienie kluczowych rozstrzygnięć sądów administracyjnych z ostatniego kwartału dot. delegowania i reguł opodatkowania i ubezpieczeń społecznych.
2. Przedstawienie podziału przepisów dot. delegowania z poziomu Polski, przepisów międzynarodowych i lokalnych regulacji za granicą w celu uporządkowania kierunków analizy i przepisów, które mają zastosowanie.
3. Wyjaśnienie różnic między delegowaniem a podróżą służbową (w tym podróżą zleceniobiorcy), delegowaniem w ramach agencji pracy tymczasowej a w ramach outsourcingu, rozróżnienie miedzy umową o pracę a umową zlecenie w kontekście podatków międzynarodowych.
4. Omówienie prawnych form delegowania pracowników/zleceniobiorców i co powinny obejmować umowy zawarte z pracownikami/zleceniobiorcami, a także z kontrahentami (w tym procedury wymiany informacji, polityka wyrównania podatkowego) w związku z delegowaniem.
5. Specyfika delegowania przez agencje pracy tymczasowej z Polski

KONTAKT

Kontakt w sprawie szkoleń

tel. (22) 679-45-00
fax: (22) 678-31-07


 


INFORMACJE

   

Cena: 520zł + 23% VAT*

*
Cena bez VAT dla opłacających szkolenie w co najmniej 70% ze środków publicznych
Uczestników, których dot. zwolnienie z VAT prosimy o zaznaczenie właściwego punktu w oświadczeniu na formularzu.

Prosimy o dokonanie płatności przed szkoleniem po otrzymaniu pisemnego potwierdzenia oraz faktury pro-forma, podając w tytule numer faktury pro-forma


Cena obejmuje:

  • uczestnictwo w szkoleniu
  • autorskie materiały szkoleniowe
  • lunch, serwis kawowy
  • certyfikat ukończenia szkolenia


Warunki rezygnacji:
Rezygnację przyjmujemy najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej. Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.


MIEJSCE SZKOLENIA
Poznań
Centrum Miasta
Szkolenia według miast
Kategorie szkoleń

budzet

Zapisz się do naszego Newslettera